bhp warszawa

Punkty pierwszej pomocy muszą być widoczne

Pracodawca ma obowiązek przeprowadzić szkolenia BHP nowym pracownikom. Przed rozpoczęciem wykonywania pracy, pracownik musi znać przepisy działające w miejscu pracy oraz zasady, których powinien przestrzegać. Pracownik zobowiąza

Dodane: 22-10-2020 12:12
7 Największych Błędów Na Drodze Aby przejść szkolenie z bhp, Które Szybko Zniszczą Twój Plan. - o ppoż bhp warszawa
ny jest z zapoznaniem się procedur i zasad. Szkolenie wstępne BHP składa się z instruktażu ogólnego i stanowiskowego, który przeprowadzany jest już przy stanowisku pracy. Wszyscy nowi pracownicy bez względu na rodzaj pracy muszą je przejść. Bez odbycia takiego szkolenia, pracownik nie może być dopuszczony do pracy, ponieważ musi poznać zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. W skład szkolenia wchodzi Ppoż, czyli wiedza o ochronie przeciwpożarowej, która ma chronić życie i zdrowie wszystkich pracowników. Ważnym aspektem jest pierwsza pomoc. Pracodawca musi zapewnić pracownikom sprawnie funkcjonujący systemy pierwszej pomocy. Punkty pierwszej pomocy muszą być widoczne i łatwo dostępne. Dodatkowo w tych miejscach powinna być umieszczona apteczka i instrukcja pierwszej pomocy.

W tych wypadkach istotną rolę pełnią

Jak wiemy współczesny świat pełen jest różnorakich zagrożeń. Codziennie jesteśmy jako odbiorcy, zalewani przez rozmaite media opisami wszelakich katastrof. Do jednych z najbardziej poważnych należą na przykład pożary.
Dlatego tak istotne jest organizowanie szkolenia bhp w zakładach pracy. Gdyż często rażące niedbalstwo przy eksploatacji maszyn jest przyczyną powstawania ognia. W tych wypadkach istotną rolę pełnią przepisy ppoż.
Mówiąc szerzej jest to całokształt przepisów ochrony przeciwpożarowej. Wskazuje on osobom zagrożonym, jak mają postępować.
Trzecią przyczyną niesprawności po wypadkach i urazach są wypadki i zdarzenia nagłe w miejscu pracy. Tutaj bardzo istotną rolę pełni pierwsza pomoc. Jak wiadomo mózg pozbawiony tlenu już ponad 3 minuty doznaje nieodwracalnych uszkodzeń. Jednak dzięki wykorzystaniu resuscytacji szanse ofiary wypadku w pracy lub innego zagrażającego życiu zdarzenia, znacznie wzrastają. Ma to też swoje odbicie ekonomiczne. Zakłady w których nie występują ciężkie wypadki, płacą niższą składkę na ubezpieczenie wypadkowe

W tym momencie pracownik dostaje szereg

I szkolenia ppoż, i kursy bhp zawsze rozpoczynają się dłuższym wstępem. Ten etap skupia się głównie na opisywaniu podstawowych praw i obowiązków poszczególnych pracowników oraz ich pracodawcy. Następnie przechodzi się już do głównej części szkolenia. W tym momencie pracownik dostaje szereg praktycznych informacji na temat swojego miejsca pracy i dowiaduje się, jakie zagrożenia mogą na niego czyhać. Oczywiście jednocześnie szkolenia bhp dają mu szereg wskazówek i porad na temat tego, jak może sam zminimalizować to ryzyko wypadku i jak może zapewnić sobie samemu większe bezpieczeństwo. W tej części pojawia się również pierwsza pomoc, gdyż przy okazji podawania przykładów zagrożeń od razu mówi się o tym, jak im zaradzić, gdy już jakimś cudem do nich dojdzie. Każdy pracownik powinien potrafić udzielić pomocy osobie chorej lub rannej. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by zszywać zranionego pracownika na miejscu, ale każdy musi umieć zrobić podstawowy opatrunek czy np. wykonać sztuczne oddychanie.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Jako właściciel firmy, nawet tej niewielkiej i kilkuosobowej, sam stajesz się odpowiedzialni za ludzi, których zatrudniasz. Powinieneś zadbać o to, by zawsze mogli oni cieszyć się pełnym bezpieczeństwem. Zorganizuj najpierw ochronę ppoż, pamiętając, że wbrew pozorom nie ogranicza się ona wyłącznie do rozmieszczenia kilku gaśnic w budynku i umieszczenia ich w specjalnych pojemnikach za szklaną szybką. Twoi pracownicy sami muszą też wiedzieć, jak mogą zadbać o siebie i pozostałych ludzi pracujących w obiekcie. A taką wiedzę zagwarantują im wyłącznie profesjonalne szkolenia bhp.

Koniecznie przypilnuj więc tego, by każdy pracownik przeszedł przez takie szkolenie i je oczywiście ukończył. Jest to absolutnie niezbędna sprawa. Teoria to taka podstawa, ale pamiętaj, że równie ważna co ona jest praktyka. To pierwsza pomoc skupia się natomiast na praktycznych działaniach i uczy szybkiej reakcji w często trudnych sytuacjach. Na szkolenie z pierwszej pomocy też powinieneś wysłać wszystkich swoich pracowników.