Czy w 2020 jeszcze warto przejść szkolenie z bhp?

Czy w 2020 jeszcze warto przejść szkolenie z bhp? czyli szkolenia bhp warszawa ka godzin, zatrudnieni nie powinni przychodzić zaniepokojeni warunkami tam panującymi. Dlatego tak istotna jest higiena pracy- nie nie chodzi tylko o tworzenie dobrej atmosfery między ludźmi. Ważne je

Dodane: 07-10-2020 08:25
Czy w 2020 jeszcze warto  przejść szkolenie z bhp?

szkolenia bhp warszawa

Kursy obejmują także ochronę przeciwpożarową (PPOŻ)

szkolenia bhp warszawa

Bezpieczeństwo pracowników w firmie powinno zawsze stać na pierwszym miejscu. Do miejsca, w którym spędza się codziennie po kilka godzin, zatrudnieni nie powinni przychodzić zaniepokojeni warunkami tam panującymi. Dlatego tak istotna jest higiena pracy- nie nie chodzi tylko o tworzenie dobrej atmosfery między ludźmi. Ważne jest, by dać pracownikom narzędzia zapobiegawcze oraz wiedzę, która pomoże im w trudnych sytuacjach.

Szkolenia BHP to niezbędny element, o który musi zadbać pracodawca. Dlatego warto wybrać specjalistyczną firmę, która w ciekawy sposób zaprezentuje wszelkie zasady, nie ograniczając się tylko do suchej teorii. Istotne jest, by dostosować szkolenie do charakteru pracy- np. stanowiska robocze, administracyjno-biurowe czy inżynierskie. Kursy obejmują także ochronę przeciwpożarową (PPOŻ) oraz zagadnienia z zakresu ratowania życia drugiego człowieka- pierwsza pomoc.

Szkolenie pracowników w tym zakresie to absolutna podstawa. Nawet kilka prostych faktów może uratować komuś życie.

BHP - wewnątrz firmy czy na zlecenie?

Wiele z firm staje przed wyborem: czy zatrudniać BHPowca na etacie czy korzystać z firm zewnętrznych oferujących takie usługi. Wybór ten uwarunkowany jest przede wszystkim specyfiką firmy i jej skalą. W organizacjach o profilu administracyjnym, gdzie zagrożeń jest znacznie mniej niż na halach produkcyjnych z wyspecjalizowanym ciężkim sprzętem, z pracą na wysokościach czy z wykorzystaniem substancji szkodliwych, utrzymywanie służby BHP wydaje się nie być zasadnym. Szkolenia BHP, wstępne instruktaże pracowników związane z ryzykiem zawodowym, profilaktyką ppoż to standardowe treści szkoleniowe, które z powodzeniem realizować może osoba z zewnątrz zaznajomiona wcześniej ogólnie z profilem firmy. Pierwsza pomoc przedmedyczna często realizowana jest przez ratowników medycznych, których można zaangażować w szkolenia pracowników. Takie rozwiązanie pomaga optymalizować koszty zatrudnienia. W przypadku dużych organizacji znajomość procesów, potencjalnych zagrożeń, a także samych pracowników wpływa na skuteczność służby BHP. Stały monitoring, możliwy dzięki częstej obecności wśród zatrudnionych, maszyn i urządzeń pozwala na bieżąco eliminować czynniki, które mogą stać się przyczyną wypadków przy pracy.

Każdy pracownik powinien wiedzieć jak zachować

Zdecydowana większość dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu podejmowała nową pracę. Każdy kto przeszedł pomyślnie rekrutację wie, że zanim zostanie dopuszczony do wykonywania obowiązków, musi przejść serię szkoleń.

Szkoleniami w firmach zajmują się różne osoby. O ogólnych zasadach funkcjonowania przedsiębiorstwa i jego pracowników informują najczęściej opiekunowie. Są to doświadczeni pracownicy, którzy zostali specjalnie przydzieleni do wdrażania nowej osoby. Specjaliści prowadzą z kolei szkolenia BHP, na których nowy pracownik dowiaduje się jak bezpiecznie pracować na swoim stanowisku. Wiedza z zakresu BHP często łączona jest z zagadnieniami ppoż. Każdy pracownik powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji, gdy wybuchnie pożar.

W zależności od firmy zdarza się, że pracownicy przechodzą dodatkowo kurs pierwszej pomocy medycznej. Jest to szczególnie ważne w przedsiębiorstwach, w których ryzyko wypadków przy pracy jest wysokie. Dzięki takim kursom pierwsza pomoc udzielana jest poszkodowanym jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

Budynek w który pracują ludzie powinien

BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena w miejscu pracy to zasady, których należy przestrzegać i którymi powinnyśmy się kierować by miejsce pracy było bezpieczne dla nas i dla innych współpracowników. Przepisy dotyczące BHP ściśle określają normy jakie powinien spełnić pracodawca, aby pracownicy byli bezpieczni, ale też bardziej produktywni. Określają także jak postępować ma pracownik, aby nie stwarzać zagrożenia w miejscu pracy. Szkolenia bhp w zakładach pracy są obowiązkowe. Ochrona przeciwpożarowa, czyli ppoż określa w jaki sposób postępować w razie pożaru lub klęski żywiołowej. Budynek, w który pracują ludzie powinien być dokładnie oznakowany. Każdy pracownik przebywający w budynku powinien wiedzieć gdzie znajduje się gaśnica, wąż gaśniczy, hydrant, toporek p.pożarowy i oczywiście znać drogi ewakuacyjne. Pracodawca dbając o bezpieczeństwo w zakładzie pracy musi wyznaczyć i przeszkolić jedną lub więcej osób w zakresie pierwszej pomocy.
Pierwsza pomoc to umiejętność ratowania ludzkiego życia. Osoba, która jej udziela musi być dobrze wyszkolona by mieć pewność tego co robi i robić to skutecznie.