Czy warto uczyć bhp? - o ppoż

szkolenia bhp w warszawie

Bhp

Jak ważne jest przestrzeganie zasad bhp wie każdy pracownik, szczególnie w branżach z użyciem niebezpiecznego sprzętu lub urządzeń. Niestety wielu z nas bagatelizuje znaczenie szkolenia bhp.

Pracodawca jest zobligowany do przeprowadzenia t

Dodane: 08-05-2022 01:41
Czy warto uczyć bhp? - o ppoż szkolenia bhp w warszawie
akiego szkolenia. Kojarzy się nam to z nudnym wykładem i listą zasad do zapamiętania, ale często potem w praktyce przekonujemy się, ze warto było dobrze przyswoić wiedzę. Outsourcing bhp stwarza możliwość zlecania takich szkoleń firmom zewnętrznym. Dbanie o bezpieczeństwo pracowników to ważny aspekt pracy.

Była to działalność przynosząca korzyści zarówno

Prowadząc firmę świadczącą usługi z zakresu bhp trzeba mieć ukończone studia w tym zakresie. Jednak nie zawsze tak było. Przed 2010 rokiem wystarczyło mieć ukończone szkolenia bhp i trochę chęci do zarobienia pieniędzy. Był to chyba najprostszy outsourcing bhp z możliwych. Firmy takie prowadziły stały nadzór warunków pracy w zakładzie, sporządzały odpowiednie raporty i dokumenty wymagane przepisami prawa oraz prowadziły szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Była to działalność przynosząca korzyści zarówno pracodawcom, jak i firmom świadczącym takie usługi.

Dla zaoszczędzenia czasu oraz większej efektywności

W Polsce pracodawca jest zobowiązany do regularnego organizowania szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy dla swoich pracowników. Częstotliwość i długość trwania takich szkoleń zależy od branży i konkretnych stanowisk zajmowanych przez pracowników. W ostatnim czasie outsourcing bhp staje się coraz bardziej popularny i każdego roku z tego rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Dla zaoszczędzenia czasu oraz większej efektywności i jakości takiego szkolenia warto rozważyć powierzenie szkolenia bhp dla twoich pracowników firmie zewnętrznej.

W praktyce wykonują je najczęściej zewnętrzne

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. Szkolenia BHP, zarówno osób, które są przyjmowane do pracy, jak i obecnych pracowników, mają w tym kontekście wielkie znaczenie. W praktyce wykonują je najczęściej zewnętrzne firmy, a outsourcing bhp jest już najczęściej normą. Szkolenia bhp, wykonywane przez podmioty zewnętrzne, zapewniają wysoka jakość usług, ograniczają też ilość działań organizacyjnych, które musi podjąć kierownictwo zakładu pracy. Z tego właśnie powodu outsourcing bhp jest powszechnie stosowany.